Opłaty środowiskowe za paliwa

Opłaty środowiskowe za paliwa

Mało firm wie, że opłatom środowiskowym podlega również używanie samochodu służbowego w firmie. Nie trzeba mieć w firmie instalacji, aby naliczać opłat za emisje, w tym wypadku za spalane paliwa w samochodach. Nie ma znaczenia czy samochód służbowy używany w firmie jest leasingowany, pożyczony. Gdy kupujemy paliwo na „firmę” musimy obliczyć opłaty środowiskowe. Gdy opłata roczna nie przekroczy 800 zł należy wypełnić i wysłać do urzędu marszałkowskiego „wykaz opłatowy”. 

Opłaty środowiskowe za paliwa za samochody służbowe.

Opłaty środowiskowe za paliwa za samochody służbowe.

Wypełnienie wykazu obliczonych opłat środowiskowych i przesłanie go do urzędu marszałkowskiego jest obowiązkowe. Opłaty środowiskowe za paliwo oblicza się uwzględniając ilość zużytego paliwa.

Na każdej stronie urzędu marszałkowskiego są zamieszczane informacje na temat stawek przy obliczaniu oraz wzorów wykazów opłat z ochrony środowiska.

tel. 502-032-782, Ekobroker

www.omegaplus.home.pl/oplatysrodowiskowe/

Oferujemy, obliczanie opłat środowiskowych za korzystanie ze środowiska za 2014 i poprzednie lata,
przygotowanie rozliczenia opłat za korzystanie ze środowiska,
rozwiązywanie problemów z opłatami środowiskowymi,
zgłoszenie opłat środowiskowych do Urzędu Marszałkowskiego,
pomoc w opłatach za środowisko,
wypełnianie opłat za środowisko w firmie

Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Częstochowa, Gdynia, Sosnowiec, Radom, Kielce, Gliwice, Bytom, Toruń, Zabrze, Bielsko-Biała, Olsztyn, Rzeszów, Ruda Śląska, Rybnik, Wałbrzych, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Opole, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Włocławek, Chorzów, Tarnów, Zielona Góra, Koszalin, Legnica, Kalisz, Grudziądz Jastrzębie Zdrój, Słupsk.